Головна / Навчання в Польщі без знання польської мови - чи можливо це?

Навчання в Польщі без знання польської мови – чи можливо це?

Все більше і більше українців при виборі ВНЗ не поспішають йти в українські. Це не дивно, адже є відмінна альтернатива – вступ у Польщі після 11 класу. Такий вибір має чимало переваг, а якщо знайти зручну програму, то вам не завадить відсутність знань польської мови.

Навчання в Польщі після 11 класу – чому це вигідно?

При виборі майбутнього університету абітурієнти повинні знати про його переваги перед іншими. В одних навчальних закладах деякі спеціальності мають особливий пріоритет, а значить і випускник такого університету має більше шансів на успішне майбутнє. Прикладом, КПІ славиться більш технічним профілем, Університет Шевченка має серйозну юридичну підготовку (як і гуманітарні науки). Чим же хороша навчання в Польщі?

  • Диплом європейського зразка. Випускники українських ВНЗ, навіть самих статусних, котируються лише на території України. А ось бакалавр польського університету дає можливість успішно працевлаштуватися як в Україні, так і в країнах Європейського союзу.
  • Вибір форми навчання. Це можливо не у всіх університетах, часто йде перевага у денної форми. Навчання в Польщі українською чи росїйською дає можливість вибрати денну або заочну форму – все залежить від того, наскільки зручно вам.
  • Мова навчання. Всі звикли вважати, що навчання за кордоном зобов’язує знати іноземну мову. Це далеко не так – за програмою Step to EU ви можете вчитися в польському ВУЗі, не знаючи польської мови під час вступу. Навчання проходить на українському, а на польському буде всього кілька дисциплін на останніх семестрах, а значить у вас є час підтягнути знання іноземної мови.
  • Простота вступу. Перед подачею документів в український університет необхідно здати ЗНО, а в деякі потрібен вступний іспит. Однак, якщо ви виберете польський ВНЗ, то вам потрібно буде пройти лише співбесіду, за результатами якої можна починати готуватись до навчального процесу.
  • Невисока ціна. Так, в програмі Step to EU доступна лише контрактна форма, проте ціни досить прийнятні навіть в порівнянні з вітчизняними ВНЗ. Відзначимо, що оплачувати можна щомісяця, за семестр або за рік – така варіативність доступна далеко не скрізь.

Як вчитися в Польщі без знання польської мови?

Однією з головних перешкод для вибору навчання в Польщі є незнання місцевої мови. Воно й не дивно, адже в основному за кордоном вчаться на тій мові, який є головним в цій країні. Однак, з програмою Step to EU навчання в Польщі російською або українською стала реальністю – вам не обов’язково знати польську мову для вступу до місцевого ВНЗ.
Такий фактор є величезним плюсом при навчанні за кордоном – ви зможете поступово вивчати польську, який знадобиться лише на останніх курсах університету. В основному ж навчання проходить на українському, хоча деяким викладачам не складно буде пояснити щось російською.
Також, в університеті ви зможете не тільки вивчити польську мову, а й підтягнути англійську. Крім того, кілька разів на рік вас чекають виїзди в Польщу на різні лекції, зустрічі з професорами і екскурсії польськими містами (даний момент стосується як студентів денної, так і заочно-дистанційної форми навчання).

Навчання в Польщі: скільки коштує і які є варіанти оплати?

Один з найважливіших питань при виборі університету – «скільки буде коштувати навчання»? Стосується це ВНЗ на контрактній основі, і програма Step to EU не є винятком – навчання в Польщі маркетинг не передбачає бюджетних місць. Втім, ціна питання є демократичною:

  • 18 000 грн. – рік навчання на денній формі навчання.
  • 15 000 грн. – рік навчання на заочно-дистанційною формою навчання.

Також додамо реєстраційний внесок в розмірі 200 злотих – близько 1500 грн. Відзначимо, що ціни навіть нижче, ніж в деяких українських університетах. Оплачувати ж можна як відразу за рік, так і раз на семестр або навіть раз на місяць.
При цьому, вам не потрібно хвилюватися, як пройде надходження до Польщі по балу атестата – вступних іспитів або ЗНО здавати не потрібно, адже їх замінює співбесіду, яке можна провести в онлайн-режимі. Таким чином, навчання в європейському ВНЗ стає доступнішим і стане ефективною альтернативою університетам України.