Головна / Навчання в Польщі для українців: які плюси такого важливого життєвого рішення?

Навчання в Польщі для українців: які плюси такого важливого життєвого рішення?

Вибір ВНЗ – ключове рішення в житті кожного з нас, адже ми отримуємо знання в тій сфері, яка, по ідеї, нам буде приносити гроші в подальшому. Звичайно, не завжди буває так, але головне, щоб ми не пошкодували про вибір університету. Більшість українців вибирають вітчизняні ВНЗ, хоча це не завжди є кращим вибором. Навчання в Польщі для дорослих є чудовою альтернативою, яка має значні переваги, про які й поговоримо далі.

Чому обирають навчання в Польщі?

Вступити в польський університет – досить поширений вибір серед українських студентів, оскільки відкриває такі перспективи:

  • Диплом бакалавра польського ВНЗ – такий документ цінується куди більше, ніж аналог з українських університетів. Справа в тому, що польський диплом котирується в Європі, а значить ви зможете влаштуватися на роботу в будь-якій країні ЄС. При цьому, він підходить і для працевлаштування в Україні, а значить у вас куди більше варіантів, ніж після завершення вітчизняного університету.
  • Навчання в Польщі ВНЗ стане вашим кроком назустріч життю в Європі. Цьому посприяє не лише диплом, а й практика в європейських компаніях.
  • Можливість працювати і вчитися одночасно. Ви можете вступити на денну або заочну форму навчання – головне підібрати те, що підходить вам. При цьому, вчитися можна і зі свого міста – онлайн-навчання стало поширеним явищем через пандемію COVID-19.
  • Демократичні ціни. Тут потрібно порівнювати з українськими університетами. У більшості вітчизняних ВНЗ сума контракту може бути значно вище, ніж в польських аналогах. При цьому, навчання в Польщі дає більше можливостей, що є просто більш грамотним вкладенням коштів.

Вступ в Польщі документи – що для цього необхідно?

У всі університети необхідно подати зазначений пакет документів, щоб не виникало проблем із вступом. Для того, щоб вступити до ВНЗ за програмою Step to EU, потрібні:

  1. Скан-копія внутрішнього паспорта (сторінки, на яких є інформація) або ID-карти (2 сторони + виписка про місце прописки/реєстрації).
  2. Скан-копія закордонного паспорта (сторінка з інформацією про студента).
  3. Атестат про повну загальну середню освіту (11 класів), перекладений на польську мову і нотаріально завірений (апостиль не потрібен).
  4. 4 фотографії формату 3.5х4.5.
  5. Заява на вступ (може бути подана як особисто, так і онлайн).

Документи можна самостійно привести до приймальної комісії (місто Луцьк), або відправити поштовим оператором “Нова Пошта”.

Навчання в Польщі та армія – пункт, який викликає у чоловічої половини студентів ряд питань. Відповідь проста: як і під час вступу до українського ВНЗ, студент звільняється від призову до збройних сил. При цьому, за кордоном українські студенти також не мають військових зобов’язань.

Навчання в Польщі без карти поляка – чи можливо це?

Якщо ви трохи вивчали питання про вступ до польського ВНЗ, то чули про карту поляка, яка надає право на безкоштовне навчання в Польщі. Отримати її можна, якщо ви зможете підтвердити свої польське коріння, знати історію і культуру країни, і, звичайно ж, вільне володіння польською.
Завдяки програмі Step to EU вступ до Польщі без знання мови стало реальністю. Звичайно, якщо ви знаєте польський або англійську мови, то навчання може проходити і на них, але вчитися можна російською та українською. Тим більше, деякі викладачі також з України, а значить ви зможете визначиться, якою мовою будете вивчати дисципліни. При цьому, ви додатково можете вивчати іноземні мови – це дуже допоможе вам прижитися в Європі.
Не варто забувати і про головне козир – надходження до Польщі без іспитів. Це відмінно підійде тим, хто не зміг з якихось причин здати ЗНО або вступний іспит. Через програму Step to EU вам потрібно буде пройти лише співбесіда – погодьтеся, це набагато менше стресово, ніж здавати кілька предметів, а потім чекати результатів.
Всі ці фактори роблять навчання в Польщі максимально доступним і комфортним. Наявність тільки контрактної форми навчання є найголовнішим мінусом, який нівелюється усіма перевагами. Невисока ціна за освіту, можливість переїзду в європейську країну і більшу кількість перспектив, ніж після завершення українського університету стануть найважливішими факторами при виборі ВУЗу.