Головна / Вступ до університету без здачі ЗНО - як не втратити час через невдачу на іспиті?

Вступ до університету без здачі ЗНО – як не втратити час через невдачу на іспиті?

Страх не скласти ЗНО – звична справа для українських школярів. Такий ризик існує, причому не обов’язково зовсім провалити іспит – цілком легко можна отримати нижчий бал, ніж у інших, що не дозволить вступити в той ВНЗ, який сподобався. Але це не означає, що вам потрібно чекати наступного року, щоб почати навчання в університеті, адже існує Українсько-польська програма навчання в Польщі без ЗНО. Як це зробити і що для цього потрібно – розглянемо трохи детальніше.

Куди можна вступити без ЗНО?

Багатьом здається, що вступити в європейський ВНЗ – щось недосяжне, проте це далеко не так. Прикладом, стати студентом польського університету за Українсько-польською програмою “Step to EU” – дуже просто, адже тут немає жорстких вимог до вступників.
Від вас не потрібно сертифікат ЗНО або результат вступного іспиту, як і обов’язкове знання польської мови. Головне – це подати необхідний пакет документів і пройти співбесіду. Варто відзначити, що заняття проходять українською мовою, хоча на останніх семестрах деякі дисципліни будуть викладатися польською. Втім, покращити знання польської мови або і вивчити її на достатньому рівні буде цілком достатньо часу.

Як українцю поступити в польський ВНЗ?

Тут ми детальніше розглянемо порядок подачі документів та інші деталі, які необхідні для успішного зарахування:

 • Атестат про повну загальну середню освіту з додатком (оригінал).
 • Нотаріально завірений переклад атестата з додатком на польську мову.
 • 4 фотографії формату 3.5х4.5.
 • ксерокопія закордонного паспорта.
 • Анкета вступника.
 • Ксерокопія паспорта України (сторінки, на яких є дані).

Відзначимо, що подати документи як власноруч або відправити Новою поштою, попередньо повідомивши про відправку. Після цього потрібно пройти співбесіду, яке також є в онлайн і оффлайн режимах. За його результату і стане відомо щодо вашого надходження і потрібно перейти до оплати навчання. Програма Step to EU передбачає навчання тільки на контрактній основі. Втім, навчання в Польщі для українців обійдеться не дуже дорого:

 • Денна форма навчання – 18 000 грн. на рік.
 • Заочна форма навчання – 15 000 грн. на рік.

Також необхідно сплатити одноразовий реєстраційний внесок в розмірі 200 злотих. Вноситься він при зарахуванні. Оплачувати навчання можна так, як вам зручно – одразу за весь рік, посеместрово або щомісяця. Додамо, що такі ціни (якщо не більше) можна зустріти і в українських університетах, але навчання в Польщі має більше плюсів.

Навчання в Європі для українців: які переваги?

Раз вже мова зайшла про плюси навчання в польському ВНЗ перед українськими університетами, то варто перерахувати їх:

 1. Диплом європейського зразка, який котирується не тільки в Україні і Польщі, але й інших європейських країнах.
 2. Якісна освіта з можливістю практики в європейських кампаніях – висока ймовірність знайти свою майбутню роботу ще під час навчання.
 3. Навчальний процес в онлайн-режимі – відмінний варіант, якщо у вас немає можливості переїхати для щоденного відвідування пар.
 4. Простота зарахування- з навчальною програмою Step to EU у вас пропаде питання «що робити якщо не здав ЗНО». Також не потрібно здавати вступні іспити – їх замінює співбесіду.
 5. Вивчення іноземних мов. Оскільки навчання проходить в польському ВУЗі, то студенти по його завершенню будуть знати польську мову. Також можна підтягнути і рівень володіння англійською мовою.
 6. Різні форми навчання – звично чути про навчання за денною формою, але в програмі Step to EU передбачено і заочне навчання. Зроблено це для того, щоб ви могли поєднувати роботу і навчання без будь-яких складнощів.

Таким чином, навчання в Європі для українців – крок, який здатний привести до щасливого життя. Те, що є лише контрактна основа навчання, виправдовується всім, що ви отримаєте натомість, та ще й за не найбільшу суму. По завершенні навчання (яка, до речі, триває 3 роки замість 4) у вас відкриваються величезні перспективи. З дипломом українського зразка ви зможете працевлаштуватися в Україні, тоді як в Європі такий документ практично нічого не означає. А ось польський диплом дозволить вам впевнено почувати в усіх країнах Європейського союзу, так і в Україні таких фахівців будуть дуже раді.
Насамкінець варто зазначити пару слів про студентське життя. На денній формі навчання ви повністю в неї поринете і отримаєте такі приємні доповнення як навчальні виїзди в Польщу на лекції і семінари, екскурсії по містах (Краків, Люблін, Жешув). При цьому, ви будете в своєму середовищі, адже студенти та викладачі спілкуватимуться з вами на одній мові, а, значить, гризти граніт науки буде більш комфортно.